ЦеНеБлог

лютий 2009

« березень 2009 | | січень 2009 »

27 лютого 2009

Дерево замість XML

Сьогодні XML — один із найрозповсюдженіх форматів даних, в який можна втиснути будь-яку структуру. Та чи бездоганний він?

По-перше, закриваючі теги. XML вимагає їх завжди — або у вигляді окремого тега наприкінці тіла, або у вигляді знаку «/» перед закінченням одинарного тега. XML — не HTML, де закриваючі теги часто необов'язкові (хоча й бажані), і місце закінчення тіла для кожного з тегів визначається по-різному. Повторення імені тега XML при його закритті — надлишкове, можна було б обійтися чимось назразок </>, але XML ставить перед собою задачу сумісності з HTML — звідси й цей надлишковий синтаксис. Втім, надлишковість XML — дрібниця в порівнянні з тим, що увесь блок даних має бути охоплений зовнішнім тегом, який сам по собі не несе майже ніякої важливої інформації. До чого це веде на практиці? В XML-файл не можна дописувати дані вкінці — тільки переписувати увесь файл. XML непридатний для ведення логів (хоча окремий запис логу може мати XML-подібну структуру).

Читати далі...

Автор: Python. Опубліковано 27 лютого 2009 23:06
Змінено 10 березня 2010 15:42
Категорії: Комп'ютерні мови

16 лютого 2009

Як правильно зробити поганий інтернет-сервіс

Гадаю, ці декілька порад зможе використати кожен, хто бажає отримати чималу аудиторію з невдячних користувачів. Навіщо це вам? Зрозумійте одну річ: якщо ваш сервіс справді поганий, то його відвідувач не мине нагоди розповісти про нього своїм друзям, а отже, про вас говоритимуть. Негативна реклама — теж реклама: як і будь-яка реклама, вона сприймається з певною долею скепсису. Не має значення, щó про вас говорять — головне, що про вас говóрять. І навпаки, хороші речі рідко помічають, тому нема особливого сенсу робити щось справді корисне.

Читати далі...

Автор: Python. Опубліковано 16 лютого 2009 24:33
Змінено 15 травня 2009 14:31
Категорії: Зроби щось погане, Інтернет

08 лютого 2009

Антиблог

Що таке антиблог? Поспитавши про це гугла, я не знайшов нічого цікавого. Пара блогів, що починаються словами «блоги — зло» і на першому абзаці закінчуються. Пара відгуків про якогось блогера, що веде антиблог, і це «анти» якось негативно відбивається на його популярності. Хоча сама ідея — взяти типові поради для блогера і зробити все з точністю до навпаки — не така вже й погана, якщо її правильно втілити. Принаймні, ми отримаємо не зовсім типовий блог.

Читати далі...

Автор: Python. Опубліковано 08 лютого 2009 20:33
Змінено 15 травня 2009 14:31
Категорії: Інтернет

05 лютого 2009

Переїзд

У зв'язку з деякими незрозумілими обставинами, я змушений змінити хостинг. Читайте мій блог за новою адресою:
http://palm.nash.net.ua/blog/.
Скоріш за все, ця адреса також буде тимчасовою (хоститись на своєму домашньому комп'ютері — справа невдячна…)

Читати далі...

Автор: Python. Опубліковано 05 лютого 2009 24:31
Змінено 15 травня 2009 14:31
Категорії: Робота блогу