ЦеНеБлог

листопад 2011

« грудень 2011 | | жовтень 2011 »

24 листопада 2011

Маркер групи, або Хто не з нами, того я з'їм

Для чого солдатам чи міліціонерам потрібна уніформа? Справа не в тому, що вона дешева, красива, зручна й допомагає їм ухилятися від куль. Зовсім ні. У своїй власній одежі людина здебільшого почувається краще, ніж у робочому однострої, та й державі економія. Справжня функція уніформи — можливість відрізнити «своїх» від «чужих» на полі бою, або ж (у випадку міліції) можливість візуально відрізнити охоронців суспільного порядку від бандитів (що не завжди просто). Ворогуючі банди також часто намагаються ввести якісь свої знаки розрізнення, щоб розпізнати своїх (хоч це й порушує конспіративність їх злочинного стилю життя). Це може бути як деталь одягу, так і будь-який інший таємний знак. Зрештою, «бандити» також маркують себе як суспільна формація, щоб відрізнятись від інших каст (одяг, зачіска, жаргон).

Читати далі...

Автор: Python. Опубліковано 24 листопада 2011 2:54
Категорії: Мова, Соціум

22 листопада 2011

Clojure 1.3 (все в одному)

Ті, хто програмують на клоӂурі, вже могли чути про зміни, що з'явились в останній версії. Зокрема, замість єдиної бібліотеки clojure.contrib тепер використовуються окремі модулі, розкидані по різних репозиторіях. Важко сказати, в чому переваги такого підходу — економія дискового простору, більша гнучкість розробки... Звичайно, якщо програміст для збирання свого великого й складного проекту використовує lein чи maven, особливої різниці він може й не відчути: в масштабах такого проекту, налаштування залежностей — найлегша частина роботи. Зрештою, може бути так, що для роботи вистачає й основних біліотек clojure, без contrib. Я ж не стільки пишу робочий код, скільки вивчаю й експериментую в REPL (тобто, проектів як таких здебільшого нема — лише маленькі програмки з одного файла) — мені зручніше, коли все необхідне лежить в одному архіві, і я можу спробувати ту чи іншу можливість, не тратячи час на конфігурування та встановлення додаткових пакетів. Власне, ось:

Скачуєте, розпаковуєте. Для запуску — clojure.bat (для тих, хто користується лінуксом, цей варіант не підходить, але, гадаю, аналогічний баш-скрипт написати нескладно). Збірка включає в себе базові бібліотеки clojure та більшість модулів з clojure.contrib , їх можна підключати безпосередньо за допомогою use — якихось додаткових налаштувань за межами програмного коду робити не треба. Може, це й не відповідає філософії справжнього програміста, але мені так зручніше.
30.11.2011 — до збірки додано модуль algo.generic, якого раніше не було в репозиторії.

Читати далі...

Автор: Python. Опубліковано 22 листопада 2011 5:29
Змінено 16 грудня 2011 16:39
Категорії: Clojure, Download