ЦеНеБлог

Розкрутка, зміст і плани на вічне післязавтра

« Проблема термінології | | Доцільність і самоціль »

29 березня 2009

Розкрутка, зміст і плани на вічне післязавтра

На даному етапі я cвідомо уникаю розширення аудиторії свого блогу. Чому?

Давайте подивимось, що відбувається, коли людина знаходить у мережі новий сайт. Що далі? Якщо інформація звідти виявиться достатньо цікавою чи корисною, то в людини виникне бажання зайти сюди ще раз. Якщо ж ні — сайт потрапить до уявного чорного списку, і той же відвідувач уникатиме відвідувань сайту, що змарнував 5 хвилин його життя (навіть якщо пізніше там з'явиться щось варте уваги). Доки мій блог перебуває в зародковій стадії, варіант №2 більш імовірний. То чи варто примножувати кількість тих, хто сюди більш ніколи не прийде?

Інша причина — доменне ім'я. Я поставив собі нездоланну мету: розкрутити сайт, не вкладаючи жодної копійки реальних грошей (у т.ч., на придбання доменного імені). palm.nash.net.ua — просто ім'я мого комп'ютера в мережі, надане провайдером. Ім'я, прив'язане до провайдера чи хостера — поганий варіант для розкрутки сайту: змінивши хостинг, доведеться змінити й ім'я, та й непрезентабельно воно якось. Безумовно, я міг би й зараз скористатись послугами вільних реєстраторів доменних імен, але не роблю цього: розкрутка сайту ще не починалась — відповідно, ще нема потреби в імені. Поки що я займаюсь змістовим наповненням свого сайту і не турбуюсь про можливість відшукати його в мережі. Коли прийде час, сайт отримає коротке мнемонічне доменне ім'я, за яким вже буде необхідний мінімум інформації.

Разом з тим, я не ховаю свій блог від світу: на кількох форумах, які я часто відвідую, адреса сайту вказана в профілі і/або в піписі, і кожен бажаючий може зайти сюди і читати блог на стадії розробки — з десятком статéй, недоробленим дизайном, напівперекладеним інтерфейсом. І хоча моїми основними читачами лишаються пошукові рóботи, все це може зіграти позитивну роль у майбутньому: palm.nash.net.ua буде використано як майданчик для розкрутки ЦеНеБлогу в новому втіленні.

Безумовно, такий підхід має свої недоліки. Для більшості блогів чи сайтів новин розкрутка має починатись одночасно з першими публікаціями: повідомлення, написані давно, втрачають свою цінність. ЦеНеБлог же позиціонує себе як позачасовий блог, де кожна стаття є концептуальною ідеєю, викладом авторського світобочення, шкідливими порадами — чим завгодно, тільки не останніми новинами й не звітом про поточний стан душі автора. Втім, рубрика «Робота блогу» є винятком із цього правила.

Антиблог, яким є даний сайт, має зовсім інший формат взаємодії з аудиторією, ніж типовий блог у ЖЖ, де між популярністю й кількістю френдів можна ставити знак рівності, а френди — це, перш за все, спілкування, спілкування і ще раз спілкування. Мабуть, з мене не вийшов би великий ЖЖ-шник: активне спілкування скрізь і з усіма не в моєму стилі, і, мабуть, не я один такий. Хтось шукає спілкування і отриує купу друзів — мною ж керує бажання поділитись зі світом своїми думками, відшукати однодумців. Популярність нічого не варта, якщо жоден з твоїх друзів не поділяє твоїх поглядів. На жаль, до цього часу світ не винайшов ідеального інструменту для пошуку однодумців. Чи є блог таким інструментом? Час покаже...

Автор: Python. Опубліковано 29 березня 2009 1:15
Змінено 15 травня 2009 14:34
Категорії: Інтернет, Робота блогу