ЦеНеБлог

Короткий звіт про те, де я тинявся останні кілька місяців

« Зустрінеш українізатора — вбий українізатора | | Розкладки (чергове оновлення) »

07 вересня 2011

Короткий звіт про те, де я тинявся останні кілька місяців

Я знаю, це негарно, коли блогер кидає свій блог і замовкає на деякий час. Але на якийсь час я просто відчув, що займаюсь не своєю справою. Соціальні теми, хоч вони, можливо, й актуальні в наш час, є зовсім не тим, що я хотів би читати сам — а якщо їх писати, то взагалі... Коротше, вирішив я забити на блог і зайнятися чимось цікавішим (може, потім викладу тут, коли доведу до людського стану). Що є цікавішим за писанину в художньо-публіцистичному стилі? Ну, наприклад, програмування.

Програмую я зараз здебільшого на Джаві (хоча й постійно її лаю — ну, так простіше код писати ☺). Пишу маленькі консольники — зусиль менше, результату більше. Планую зібрати їх і опублікувати всі разом. Джава прикольна тим, що в ній добре поставлена робота з текстовими кодуваннями — сішник виник задовго до того, як ця проблема стала справді актуальною, і в ньому я навіть не знаю чи є кросплатформні бібліотеки з усим необхідним. Крім того, Джава по-справжньому кросплатформна. Що в ній зроблено справді незручно, так це текстовий ввід, але то таке діло — в умілих руках і долото рибу ловить.

Справді незручний момент — жахлива підтримка юнікоду в віндовій консолі. Але я майже знаю, як цю проблему виправити...

Продовжується робота над розкладками. Юнікод великий і продовжує рости, тому цим можна займатись нескінченно. Почав роботу над генератором документації для розкладок (так, звичайно, той, хто шарить, розбереться і в сорсах, але хотілось би зробити схему роботи клавіатури якоюсь більш наглядною). У планах — автоматичний конвертер розкладок для експорту їх на Лінукс.

Чим я ще займався? Писав форумних ботів для свого улюбленого форуму. Результат роботи опублікував там же. Можливо, колись це все трохи впорядкую, перекладу й опублікую в блозі. Заодно розібрався з sed'ом (прикольна штука, всім рекомендую) та іншими юніксовими утилітками — wget, grep... Оскільки я сиджу під віндою, то оформлюю скрипти з ними в вигляді батників з використанням UnxUtils. Синтаксис досівських команд незручний, скрізь накидано підводних каменів, але див. вище про рибу й долото.

Почав роботу над українським перекладом для SMF. За основу взяв уже існуючий. Я знав, що він недоперекладений, але не знав, що недоперекладений аж настільки, та й перекледена його частина потребує виправлень. Планую доперекласти все. За моїми підрахунками, ця робота мала б зайняти місяць — якби я тільки перекладав і ні на що не відволікався, але так не буває. Розмірковую, що робити з тим пунктом, де щось там згадується про «всі права застережено» — залишити згадку про своїх попередників, чи просто вписати свій нік?

Звичайно, це далеко не все, чим я займався. Почав вчити ліспи (CL, Scheme, Clojure), хоча вже дещо розчарувався в них (в першу чергу, через свою нелюбов до динамічної типізації примітивних типів. Мій мозок, зіпсований двома семестрами асемблера, просто не приймає таку неоптимальність. Хоча лісп-подібний синтаксис разом з макросами рулить). Вчив якісь фреймворки до Джави, але так і не зрозумів, за що їх так люблять програмісти. Те ж саме зі Скалою — читнув і побачив, що Clojure симпатичніше. Дивився серіали, грав в AoM, сперечався про щось на форумах... Час іде, а коли озираєшся й дивишся, щó встиг зробити за цей час — просто жахаєшся, як мало було зроблено.