ЦеНеБлог

Download

22 вересня 2014

TeX-інструменти на ЦеНеБлозі

Оскільки це не «справжній» блог, тут я можу собі дозволити все, що забажаю. Цього разу, на сторінці блогу розміщено конвертер формул — математичних та хімічних. Формула вводиться в текстовому форматі на основі TeX, конвертується в зображення, яке можна розміщувати на інших сайтах.

Читати далі...

Автор: Python. Опубліковано 22 вересня 2014 18:45
Змінено 09 серпня 2017 7:16
Категорії: Download, Онлайн-інструменти, Програмерство

16 серпня 2013

Розкладки: оновлення

Завантажуйте:

До обох архівів включено інсталяшники, початковий код (.klc) і текстовий перелік клавішних комбінацій (для перегляду якого бажано встановити якийсь універсальний шрифт — наприклад, Universalia. Якщо ви користуєтесь торентами, скачати шрифт можна з рутрекера або через магнет-посилання).

Решта інформації — тут.

Автор: Python. Опубліковано 16 серпня 2013 1:00
Змінено 19 серпня 2013 18:27
Категорії: Download, Писемність

22 листопада 2011

Clojure 1.3 (все в одному)

Ті, хто програмують на клоӂурі, вже могли чути про зміни, що з'явились в останній версії. Зокрема, замість єдиної бібліотеки clojure.contrib тепер використовуються окремі модулі, розкидані по різних репозиторіях. Важко сказати, в чому переваги такого підходу — економія дискового простору, більша гнучкість розробки... Звичайно, якщо програміст для збирання свого великого й складного проекту використовує lein чи maven, особливої різниці він може й не відчути: в масштабах такого проекту, налаштування залежностей — найлегша частина роботи. Зрештою, може бути так, що для роботи вистачає й основних біліотек clojure, без contrib. Я ж не стільки пишу робочий код, скільки вивчаю й експериментую в REPL (тобто, проектів як таких здебільшого нема — лише маленькі програмки з одного файла) — мені зручніше, коли все необхідне лежить в одному архіві, і я можу спробувати ту чи іншу можливість, не тратячи час на конфігурування та встановлення додаткових пакетів. Власне, ось:

Скачуєте, розпаковуєте. Для запуску — clojure.bat (для тих, хто користується лінуксом, цей варіант не підходить, але, гадаю, аналогічний баш-скрипт написати нескладно). Збірка включає в себе базові бібліотеки clojure та більшість модулів з clojure.contrib , їх можна підключати безпосередньо за допомогою use — якихось додаткових налаштувань за межами програмного коду робити не треба. Може, це й не відповідає філософії справжнього програміста, але мені так зручніше.
30.11.2011 — до збірки додано модуль algo.generic, якого раніше не було в репозиторії.

Читати далі...

Автор: Python. Опубліковано 22 листопада 2011 5:29
Змінено 16 грудня 2011 16:39
Категорії: Clojure, Download

07 жовтня 2011

Розкладки (чергове оновлення)

Робота над універсальними клавіатурними розкладками триває. Вирішив змінити систему нумерації версій: розширення можливостей клавіатури відбувається поступово, і мені самому складно виділити версію, підверсію та підпідверсію свого продукту. Відтепер версії розкладок позначатимуться за наступною схемою: <ім'я розкладки><дві цифри року><місяць (римськими цифрами)>, наприклад, UBP11X — версія Ukrainian by Python, випущена в жовтні 2011. Виправлена версія може доповнюватись номером виправлення — цифрою вкінці. Мені здається, така схема іменування більш інформативна, ніж попередня.

UBP11X:

 • Додано грецькі та глаголичні літери (мертві клавіші — AltGr+я, Shift+AltGr+я)
 • Кириличні надрядкові літери (AltGr+Shift+1 літера)
 • Знаки вищих порядків старослов'янських чисел (AltGr+1 Shift+1/2/3/4/5/6/7/8)
 • Довелось змінити спосіб набору знаків ™ (Altgr+Shift+1 пробіл), Ѓѓ (AltGr+Мм або AltGr+апостроф Гг), Ѷѷ (AltGr+2 AltGr+Ии)

LBP11X:

 • Додано символи МФА (здається, всі офіційно використовувані). Мертві клавіші — AltGr+p, AltGr+[, AltGr+], AltGr+{, AltGr+}
 • Трохи перевпорядкував в'єтнамські діакритики. Сподіваюсь, так краще.
 • Латинські середньовічні скорочення (AltGr+Shift+7)
 • Надрядкові й підрядкові цифри та літери (AltGr+\, а також AltGr+p)
 • Звичайні дроби (AltGr[+Shift]+цифра цифра), напр., AltGr+5 8 дає ⅝. AltGr+Shift+1 / дає ⅟.

Щоб побачити всі можливості нових розкладок, можна скористатися шрифтом Universalia. Більшість шрифтів охоплюють лише частину символьних кодів, тому при відображенні якоїсь екзотики замість літер з'являються квадратики. Недоліком Універсалії є погана промальовка на малих розмірах (схоже, подібні проблеми мають більшість шрифтів із крутим набором символів), але цей недолік компенсується її універсальністю, і їй дуже далеко до потворності уніфонта.

Автор: Python. Опубліковано 07 жовтня 2011 12:39
Змінено 07 жовтня 2011 13:08
Категорії: Download, Писемність

31 травня 2011

Latin by Python 2.0

Оновлена розкладка клавіатури — тепер латинська.

У новій версії з'явились:

 • в'єтнамські літери з діакритиками (AltGr+[Shift+]{1/2/3/./?} [AltGr+]AaEeIiOoUuYy) = ằềờ...ủơ
 • китайські (піньїнь) літери з подвійним діакритиком (AltGr+{'/`/-} AltGr+Uu, AltGr+Shift+6 AltGr+Uu) = ǜǖǚǘ
 • зручні інтуїтивно зрозумілі послідовності для вводу символів ≤ ≥ ≈ ≠
 • деякі інші зміни (шукайте, експериментуйте)
Автор: Python. Опубліковано 31 травня 2011 3:31
Змінено 31 травня 2011 3:45
Категорії: Download, Писемність

26 вересня 2010

Ukrainian by Python 2.0

Вийшла нова версія універсальної кириличної розкладки клавіатури.

Автор: Python. Опубліковано 26 вересня 2010 5:58
Категорії: Download, Писемність

17 травня 2009

Розкладки клавіатури

До вашої уваги пропонуються дві розкладки клавіатури, що дозволяють набирати довільний текст практично будь-якою з мов, де використовується кирилиця чи латиниця. Широко використовуються комбінації з AltGr (він же — правий Alt) і «мертві клавіші» (клавішні комбінації, що змінюють вигляд наступної літери — це дозволяє на порядок збільшити кількість доступних символів). При цьому основний набір клавіш (без використання AltGr) не відрізняється від стандартного англійського чи українського (з виправленням проблеми апострофа).

Оскільки ці дві розкладки охоплюють більшість кириличних і латиничних алфавітів, після їх встановлення нема необхідності користуватись окремими розкладками для російської, французької, польської та інших мов — достатньо української й англійської. Обидві розкладки розраховані на ОС Windows XP чи сумісну з нею (NT, 2000, Vista і под.)

26.09.2010 вийшла версія 2.0 української розкладки. Оновлена розкладка помітно відрізняється від попередньої — я спробував виправити нелогічності в частині мертвих клавіш, що потягло за собою й деякі інші зміни. Робота триває. Документації до оновленої версії поки що нема, але в архів з інсталяшником включено початковий код — файл Ukrainian_by_Python.klc, який сам по собі є описом даної клавіатури. Насолоджуйтесь :)

31.05.2011 вийшла версія 2.0 латинської розкладки. Змін не так багато, але функціональність розкладки дещо розширилась.

7.10.2011 вийшли нові версії обох розкладок. Додано можливість вводу грецьких та глаголичних літер, знаків МФА, дробів, старослов'янських цифр та ін.

15.08.2013 вийшли нові версії обох розкладок. Зокрема, латинська розкладка дозволяє тепер вводити літери грецького й єврейського алфавітів, додаткові римські цифри (ↁ, ↀ, ↂ), мат. знаки та ін.; українська містить усі три можливі коди апострофа (' ’ ʼ), літери з діапазону Cyrillic Extended-B, астрономічні й астрологічні символи та ін.

17.12.2017 вийшли нові версії обох розкладок. Також додано спеціалізовану розкладку для APL.

Читати далі...

Автор: Python. Опубліковано 17 травня 2009 17:06
Змінено 17 грудня 2017 21:24
Категорії: Download, Писемність

« Clojure | | Зроби щось погане »